Pobjeda u II. kolu IV. A lige

10. ožujka naša seniorska ekipa odigrala je II. kolo IV. A lige gdje smo gostovali kod Šahovskog kluba osoba s kroničnim dišnim bolestima “AER”, na Branimircu.

Prostorije mjesnog odbora, na 1. katu nekadašnje Branimirove tržnice, dobro su poznate zagrebačkim šahistima, pa i šire. I naši članovi rado se odazivaju na pojedinačne brzopotezne turnire koje organizira ŠK “AER” i neumorni Dejan Glišić. I ovim putem zahvaljujemo se domaćinu na ukazanom gostoprimstvu!

U II. kolu nastupili smo bez standardnog prvotimca MK Ognjena Ilića, pa je u sastav ekipe ušao Hazim Hodžić na 6-oj ploči. Vrlo brzo na 5-oj ploči Kovačić s crnim figurama koristi brzopletost Mužara i osvaja skakača, pa već nakon sat vremena igre vodimo 0 : 1. U tom trenutku MK Dadić na 3-oj ploči stoji bolje, kao i MK Margitić na 4-oj. Hodžić ima pješaka manje, a MK Raguž, uz kvalitetu manje, ima dobru kompenzaciju na kraljevom krilu.

Susret je završio pobjedom naše ekipe 2 : 4, uz poraze MK Raguža i Hodžića. Ovom pobjedom zadržali smo maksimalni broj meč bodova, uz 9 poena – pola poena manje od vodeće momčadi ŠK “Sveta Nedjelja II”.

U sljedećem kolu, 17. ožujka, domaćini smo ekipi ŠK Prigorje, Markuševec. Nakon toga slijedi četverotjedna stanka – IV. kolo igra se 14. travnja, kada putujemo u goste prošlogodišnjim pobjednicima V. lige, ŠK ” Sesvete – Agroproteinka II”.

Koristimo priliku i podsjećamo da Šahovski klub “AER” i Udruga hrvatskih branitelja antifašista – BRANA organiziraju memorijalni šahovski turnir uz 6. obljetnicu smrtni legendarnog stožernog generala Petra Stipetića (24. 10. 1937. – 14. 3. 2018.), u petak, 15. ožujka 2024. od 18:00 sati, Branimirova 67 (1. kat tržnice).

Klizi na vrh