Šahovski festival Zagreb 2015/16

  Šahovski turniri za mlade održani su u hotelu Westin u Zagrebu od 19.-21. veljače, u 4 dobne skupine. U organizaciji šahovskog kluba e4 i pod pokroviteljstvom šahovske fondacije Kasparov, turniri su okupili 98 šahista iz 4 zemlje. Ovo je još jedna u nizu manifestacija koja promiče projekt "Šah uz školu".

Naš klub je bio zastupljen s četvero svojih šahista: SMETIŠKO Renata je s 5 poena iz 6 partija u skupini U10 (do 10 godina) osvojila drugo mjesto! SMETIŠKO Lucija je s 5 poena iz 6 partija u skupini U12 osvojila četvro mjesto, iako je imala jednako poena kao sve troje ispred nje! SMETIŠKO Marija je s 5 poena iz 6 partija u skupini U16 osvojila prvo mjesto! SMETIŠKO Josip je s 3 poena osvojio 13. mjesto.

Možete uočiti da su sve ovo bili mješoviti turniri što znači da su sestre Smetiško pobjeđivale i u konkurenciji dječaka, a Renati su svih 6 protivnika bili dječaci! Kuriozitet je da su igrajući u 4 razne dobne skupine sve tri sestre skupile isti broj poena, po 5. Klubu se računaju 3 najbolja rezultata u svim kategorijama. Prvo mjesto donosi 5 bodova, drugo mjesto 4 boda, treće mjesto 3 boda, četvrto mjesto 2 boda i peto mjesto 1 bod. Strane ekipe se formiraju slobodno, neovisno o klupskoj pripadnosti. U konkurenciji klubova, Marija, Lucija i Renata su za naš klub osvojile prvo mjesto s 11 bodova ispred „Konaka“ iz Novog Virja s 10 bodova! Ovime su nam sestre Smetiško osvojile novčanu nagradu u iznosu od 3.000,00 HRK! Bravo Marija, Renata i Lucija!

U konkurenciji do 10 godina pobijedio je VUČENOVIČ Damian s osvojenih 5,5 bodova, drugo mjesto je zauzela SMETIŠKO Renata s 5 bodova, a treće mjesto je osvojio FRANC Borna. U10-REZULTATI

U konkurenciji do 12 godina pobijedila je KOKŠA Jelena, drugo mjesto osvojio je JURAKIĆ Lukas i treće mjesto zauzeo je DABIĆ Stjepan. U12-REZUTATI

U konkurenciji do 16 godina prvo mjesto je osvojila SMETIŠKO Marija, drugi je ŠALAMON Viktor, a VEVEREC Ivo zauzeo je treće mjesto. U16-REZULTATI

U konkurenciji do 20 godina prvo mjesto je osvojio PAVČEVIĆ Bruno, drugo MATANOVIĆ Luka, a treće STARČEVIĆ Ante Leon. U20-REZULTATI

Stranice turnira

HTV reportaža o turniru:
{youtube}HYVaqrFplsU{/youtube}