Kadeti osvojili II kadetsku ligu

25. travnja odigran je treći krug ovogodišnjih kadetskih liga Centar i time su ove lige, osim prve koja se igra u 5 krugova, završile. Naš klub je postigao uspjeh već time da su na ovim ligama sudjelovale 4 ekipe iz našeg kluba. U drugom krugu ekipa ERICSSON NIKOLA TESLA III je igrala sa samo 3 igrača pa su time 2 partije izgubljene bez borbe (u jednom je kolu ekipa bila slobodna zbog neparnog broja ekipa u IV ligi). Najveći uspjeh postigla je naša ekipa „ERICSSON NIKOLA TESLA I“ koja je osvojila prvo mjesto u II ligi i time se plasirala u prvu ligu u 2016. godini!

Ekipa je igrala u sastavu:

1. SMETIŠKO JOSIP osvojio je 6 poena iz 8 odigranih partija ( još je jednu partiju dobio bez borbe jer protivnička ekipa nije imala prvu ploču ali prema programu „swiss-menager“ partije dobivene bez borbe se ne uzimaju u obzir kod određivanja vrijednosti rezultata). Josip je najbolja prva ploča druge kadetske lige po osvojenom postotku (75 %) i po „rejting-performansu“ – 1856,
  2. SMETIŠKO MARIJA osvojila 1 poen iz jedne partije na drugoj ploči,
  3. NAVRATIL BORNA osvojio je 7 poena iz 9 partija na drugoj ploči (jednom na trećoj ploči) i time ima drugi rezultat druge ploče i u postocima (77,8 %) i prema rejting performansu (1849),
  4. VUČIĆ FILIP osvojio je 1 poen iz 2 odigrane partije na trećoj ploči,
  5. SAMARDŽIĆ JAKOV osvojio je 4 poena iz 7 odigranih partija na 3. ploči - 57,1 % i rejting performens 1683 – 6. rezultat 3. ploče,
  6. BRČIĆ KARLO je osvojio 6,5 poena iz 8 partija – 81,3% i rejting performans 1889 – najbolja 4. ploča lige, najuspješniji igrač naše ekipe s najvišim rejting performansom u našoj ekipi! Ovo je četvrti rejting performans cijele II kadetske lige.
  • 2015-04-25_1
  • 2015-04-25_2
Naša ekipa kadetkinja osvojila je treće mjesto u ligi kadetkinja. Solidno iako smo se nadali plasmanu na jedno od prva dva mjesta čime bi se plasirali na finale kadetske lige Hrvatske. Za ovu su ekipu igrale:
  1. SMETIŠKO MARIJA je na prvoj ploči osvojila 4,5 poena iz 7 odigranih partija – 64,3 % i rejting performans 1779 – četvrti rezultat prve ploče.
  2. SAMARDŽIĆ ANA je na drugoj ploči osvojila 4 poena iz 6 partija – 66,7 % i r.p. 1719 – također četvrti rezultat druge ploče.
  3. SMETIŠKO LUCIJA je na trećoj ili drugoj ploči osvojila 5 poena iz 5 odigranih partija – 100 % i rejtingperformans 2422 - najbolji rejting performans cijele lige kadetkinja!
  4. SMETIŠKO RENATA je na trećoj ploči osvojila 4 poena iz 6 partija – 66,7 % i r.p. 1747 – treći rezultat treće ploče.
  5. BUDIMIR KARLA je na četvrtoj ploči osvojila 4 poena iz 7 partija – 57,1 % i r.p. 1680. četvrti rezultat četvrte ploče. Vrlo solidan plasman jednoj debitantici u kadetskim ligama!
  U IV kadetskoj ligi smo imali dvije ekipe, a liga je imala ukupno 27. ekipa. Naša ekipa „ERICSSON NIKOLA TESLA II“ je s 8 meč bodova i 14 poena osvojila 20. mjesto, a za ekipu su igrali Božić Lana ( 2 poena iz 7 partija), Brajko Toni (2 poena iz 5 partija), Smetiško Ana (2 poena iz 7 partija), Božić Igor (3 poena iz 7 partija) i Fulanović Vito (2 poena iz 5 partija). Naša ekipa „ERICSSON NIKOLA TESLA III“ je osvojila 21. mjesto s 7 meč bodova i 14,5 poena. Za ovu su ekipu igrali Alaber Filip (0 poena iz 7 partija), Mandić Filip (0 poena iz 2 partija), Kukina Šapina Jan (1 poen iz 6 partija), Budimir Karla (1 poen iz 1 partije – 100 %), Savić Lorena (1 poen iz 4 partije i Muratović Sandi s 5,5 poena iz 7 partija – 78,6 % i rejtingperformansom 1830 ! Sandi je sam ekipi donio 5,5 poena, 4 poena je pridonijela ekipa „Lekenika“ time što se nije pojavila na meču 7. kola, 2 poena se dodijelilo ekipi za kolo u kojem je ekipa bila slobodna a svi ostali članovi ekipe zajedno su donijeli 3 poena ! Bravo za Sandija ! Ovime Muratović Sandi najavljuje svoju kandidaturu za ulazak u prvu kadetsku ekipu kluba !!!