Pregled ostvarenih rezultata u 2009. godini

LIGE HRVATSKOG ŠAHOVSKOG SAVEZA
18. EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU

KLUPSKA NATJECANJA

ALPE-DANUBE-ADRIA CHESS TOURNAMENT

 

18. EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU
II SENIORSKA ŠAHOVSKA LIGA - CENTAR
Zagreb, Varaždin; ožujak - studeni 2009.
TOP

ŠK Sljeme-Agroproteinka Sesvete nakon kvalifikacijskog turnira za ulazak u I. B hrvatsku šahovsku ligu ostao je u II. ligi.
ŠD Varaždin II. ispao je u III. B ligu sjever, a ŠK Podravka Koprivnica u III. B ligu istok.

 

18. EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU
IV SENIORSKA ŠAHOVSKA LIGA - CENTAR A
ožujak - studeni 2009.
TOP

ŠK HRT Zagreb i ŠK Končar Zagreb plasirali su se u III. ligu centar A.
ŠK Prigorje Zagreb ispao je u V. ligu centar.

 

18. EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU
KADETSKA LIGA - CENTAR B GRUPA
ožujak - studeni 2009.
TOP

ŠK Sljeme-Agroproteinka i ŠK Samobor kvalificirali su se u Kadetsku A ligu centar 2010. godine.

 

18. EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U ŠAHU
II ŽENSKA ŠAHOVSKA LIGA - CENTAR
Našice; 27. - 30. kolovoz 2009.
TOP

ŠK Đuro Đaković Holding, Slavonski Brod kvalificirao se u I. hrvatsku šahovsku ligu – seniorke za 2010. godinu.

 

PRVENSTVO KLUBA
ŠK Ericsson Nikola Tesla, Zagreb; 25. veljače - 6. ožujka 2009.
TOP

 

 
Konačan poredak
POZ EKIPA 1 2 3 4 5 6 7 BOD
1. KOVAČIĆ DAMIR   1.0 0.5 1.0 1.0 1.0 1.0 5.5
2. ŽARKO IVICA 0.0   0.5 1.0 1.0 0.5 1.0 4.0
3. HEGED VLADO 0.5 0.5   0.0 0.5 1.0 1.0 3.5
4. RAGUŽ DARIO 0.0 0.0 1.0   0.5 1.0 1.0 3.5
5. MARGITIĆ ZDRAVKO 0.0 0.0 0.5 0.5   1.0 1.0 3.0
6. VERIĆ ZVONIMIR 0.0 0.5 0.0 0.0 0.0   1.0 1.5
7. VUKMAN BRANKO 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0 0.0   0.0
 

 

REDOVNI BRZOPOTEZNI TURNIRI ENT
ŠK Ericsson Nikola Tesla, Zagreb; siječanj - prosinac 2009.
TOP

 

Turnir/tablica Datum Pobjednik turnira
Pregled brzopoteznih turnira u 2009. godini
Finale - Grupa A 21.12.2009. NIKOLAC
Finale - Grupa B 21.12.2009. DADIĆ
Konačan poredak 7.12.2009.  
ENT-23-09 15.12.2009. GLAVICA
ENT-22-09 1.12..2009. NIKOLAC
ENT-21-09 17.11.2009. NIKOLAC
ENT-20-09 3.11..2009. GLAVICA
ENT-19-09 20.10.2009. NIKOLAC
ENT-18-09 6.10.2009. HEGED
ENT-17-09 22.9.2009. VADLA
ENT-16-09 8.9.2009. HEGED
ENT-15-09 1.9.2009. GLAVICA
ENT-14-09 30.6.2009. KOVAČIĆ
ENT-13-09 16.6.2009. MRAVUNAC
ENT-12-09 2.6.2009. NIKOLAC
ENT-11-09 19.5.2009. MRAVUNAC
ENT-10-09 5.5.2009. NIKOLAC
ENT-09-09 21.4.2009. NIKOLAC
ENT-08-09 7.4.2009. HEGED
ENT-07-09 31.3.2009. HEGED
ENT-06-09 24.3.2009. NIKOLAC
ENT-05-09 10.3.2009. NIKOLAC
ENT-04-09 24.2.2009. HEGED
ENT-03-09 10.2..2009. HEGED
ENT-02-09 27.1.2009. MRAVUNAC
ENT-01-09 13.1.2009. NIKOLAC
 
Ukupni poredak - FINALISTI
POZ IGRAČ BOD UK BRT
1. NIKOLAC JURAJ 172.0 233.0 18
2. HEGED VLADO 149.5 164.5 14
3. MRAVUNAC DAMIR 149.0 166.5 14
4. MARGITIĆ ZDRAVKO 135.0 200.5 21
5. GABRE ŽELJKO 122.5 160.0 18
6. GLAVICA ŽELJKO 121.5 121.5 10
7. KOVAČIĆ DAMIR 111.5 125.5 15
8. NAGL MIRO 107.5 165.5 21
9. NAGLIĆ OGNJEN 106.5 132.5 17
10. JAKIĆ MILAN 105.5 109.5 13
11. KALMAR JOSIP 90.0 114.5 18
12. VUKMAN BRANKO 81.0 116.0 21
BOD - Zbroj bodova sa 12 najboljih turnira
UK - Ukupan zbroj bodova sa odigranih turnira
BRT - Broj odigranih turnira

 

Pregled pobjednika turnira (1.- 3. mjesto)
IGRAČ 1M 2M 3M
NIKOLAC 9 3 3
HEGED 6 3 3
MRAVUNAC 3 5 1
GLAVICA 3 4 1
VADLA 1 1 -
KOVAČIĆ 1 - 1
MARGITIĆ - 3 2
GABRE - 3 1
JAKIĆ - 1 2
RAGUŽ - - 3
NAGL - - 2
NAGLIĆ - - 2
BLAŽEKA M. - - 1
DADIĆ - - 1

 

ALPE-DANUBE-ADRIA CHESS TOURNAMENT
TURNIR V GRADOVA
Wolfsberg, Austria; 7. -8. kolovoza 2009.
TOP

 

 
Tablica turnira
POZ EKIPA 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 MB BOD
1. WOLFSBERG I   2.0 2.5 3.5 4.0 3.5 3.0 3.5   2.0 14 24.0
2. BALATONALMÀDI I 2.0   1.0 3.0 2.0 3.5 3.0   2.5 3.5 12 20.5
3. ZAGREB I 1.5 3.0   1.5 3.5 2.5   1.5 2.5 2.0 9 18.0
4. PORDENONE I 0.5 1.0 2.5   2.0   2.0 0.0 1.5 1.0 4 10.5
5. CELJE-ŠENTJUR I 0.0 2.0 0.5 2.0   3.5 2.5 1.0 2.0   7 13.5
6. PORDENONE II 0.5 0.5 1.5   0.5   1.5 0.0 0.0 2.5 2 7.0
7. ZAGREB II  1.0 1.0   2.0 1.5 2.5   1.5 2.0 1.0 4 12.5
8. BALATONALMÀDI II 0.5   2.5 4 3.0 4.0 2.5   2.5 3.0 14 22.0
9. WOLFSBERG II   1.5 1.5 2.5 2.0 4.0 2.0 1.5   3.0 8 18.0
10. CELJE-ŠENTJUR II 2.0 0.5 2.0 3.0   1.5 3.0 1.0 1.0   6 14.0
 

 

 
Konačan poredak
  GRAD Ekipa I Ekipa II UKUPNO
MB BOD MB BOD MB BOD
1. BALATONALMÀDI 12 20.5 14 22.0 26 42.5
2. WOLFSBERG 14 24.0 8 18.0 22 42.0
3. ZAGREB 9 18.0 4 12.5 13 30.5
4. CELJE/ŠENTJUR 7 13.5 6 14.0 13 27.5
5. PORDENONE 4 10.5 2 7.0 6 17.5